Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - menu_set_active_trail() (eilutė 2404/home/meline/domains/medelynasmoline.lt/public_html/includes/menu.inc).

Paprastoji pušis

Nuotraukos nėra Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Albyns'
Laja tanki, plokščia, besidriekianti, šakelių viršūnės švelniai kylančios. Bėgant metams įgauna kupsto formą su besidriekiančiomis kraštinėmis šakelėmis. Štambiniai medeliai įgauna svyrančią lajos formą. Metinis prieaugis apie 10 cm. Per 10 metų užauga 25-30 cm aukščio ir apie 120 cm pločio. Užauga iki 1(1,5) m aukščio ir 2,5 (3,5) m pločio. Spygliai pilkai žali, tankūs, tvirti. 
Nuotraukos nėra Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Argentea'
Aukštesnis ir tvirtesnis negu rūšis medis. Žievė stora, pilka ar pilkai rausva. Spygliai ir kankorėžiai su aiškiu sidabriniu blizgesiu, pilki.
Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Aurea Nisbeth'
Tankesnė ir lėčiau auganti už rūšinę paprastąją pušį. Užauga 9-10 m aukščio. Spygliai vasarą šviesiai žydrai žalsvos spalvos, rudenį atšalus orui tampa citrinos geltonumo ir tokie išsilaiko per žiemą iki vasaros pradžios. Kankorėžiai citrinos geltonumo, subrendę rusvai pilki. 
Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Fastigiata'
Laja verpstiška arba koloniška, šakos kylančios, glaustos. Per 10 metų gali užaugti 3-4 m; jauna auga greičiau. Gali užaugti 12-15 m aukščio ir 0,9-1,5 m pločio. Spygliai melsvi. Dirvai nereikli, atspari šalčiui ir sausrai.
Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Glauca'
Laja kūgiška ar kiaušiniška (kaip rūšinės pušies), kiek asimetriška, bet visada išlaikanti aiškų siluetą. Auga greitai, per metus 20-40 cm. Užauga 10-15 m aukščio ir 5 m pločio. Spygliai ryškiai sidabriškai žydri, stori, tankūs, ilgi, truputį persisukę. Kamienas tiesus, skeletinės šakos tiesios, ilgos, netaisyklingai suaugusios, labiau šakotos viršūnėse. 
Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Hilside Screeper'
Pažeme plačiai besikerojančiomis šakomis medelis, bėgant metams įgauna žemo ir labai plataus kupsto pavidalą ir užauga 40-60 cm aukščio ir 2-3 m pločio. Per 10 metų užauga apie 20 cm aukščio ir 1,2-1,5 m pločio. Spygliai vasarą žali, žiemą įgauna šviesiai žalią ar gelsvai žalią spalvą. Žavinga, mažai dar kam žinoma šliaužianti pušis.
Paprastoji pušis (Pinus sylvestris)
30-40 (45) m aukščio medis, jautrus užterštam miestų orui, šviesomėgis. Spygliai išsidėstę po 2, 4-7 (10) cm ilgio, kiek įviji, melsvai ar pilkai žali. Kankorėžiai rusvai pilki, nedideli, gerai aižosi, greitai nukrenta. Laja jaunų medžių kūgiška ar kiaušiniška, vėliau ritiniška, senų – skėtiška ar netaisyklinga.
Nuotraukos nėra Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Repens'
Netaisyklingai lizdine laja beliemenis medelis, neturintis centrinio lyderio. Auga lėtai, 3-7 cm per metus, ir tik laikui bėgant susiformuoja šoninės pažeme besidriekiančios šakos. Spygliai tamsiai žali, ilgi. Per 10 metų gali užaugti 10-15 cm aukščio ir 80-120 cm pločio.
Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Viridis Compacta'
Kūgiška ar siaurai kūgiška taisyklinga laja, tankiašakis, lėtai augantis medelis. Spygliai ryškiai žali, senesni ilgi, jaunesni trumpi ir susukti, šakelių viršūnėse sudaro tankesnius kuokštus. Per 10 metų užauga apie 1,5 m aukščio.
Paprastoji pušis (Pinus sylvestris) 'Watereri'
Mėgstama ir paplitusi žemaūgė forma. Laja plati, tankiašakė, rutuliška ar plačiai kiaušiniška, bet dažniausiai platesnė negu aukštesnė. Šakų viršūnės kylančios. Metinis prieaugis 7-15 cm. Per 10 metų užauga apie 1,2-1,4 m skersmens. Užauga 2-3 m aukščio ir pločio. Spygliai šviesiai pilkai melsvi , 2,5-4 cm ilgio. Pumpurai rudai bronziniai, kiaušiniški, nusmailėję, sakuoti.